3. Гришо с впечатляваща победа на старта в Истанбул

Гришо с впечатляваща победа на старта в Истанбул

Първата ракета на България Григор Димитров постигна трудна победа в три сета срещу французина Никола Маю. Гришо се класира за втория кръг на Откритото първенство на Истанбул от сериите "Чалънджър" с награден фонд 50 хиляди долара след продължителна битка и краен резултат 4:6, 7:6(1), 7:6(4).

Срещата продължи над 2 часа и 20 минути, а в самото начало Григор започна крайно неубедително като не успя да спечели сервис гейма си. Пробивът беше върнат за 3:3, но още в следващото разиграване Маю реагира отлично и не даде дори точка на младия си опонент и поведе с 4:3. Бившият номер 25 в световната ранглиста не допусна нови пробиви и спечели всичките си геймове до края на сета, като даде едва едно разиграване на Григор.

Във втория сет хасковлията не даде признаци за промяна преди резултата да набъбне до 4:2 за Маю. След това Григор се надигна, върна пробива от последния гейм и в крайна сметка вкара сета в тайбрейк.  Там ударите на Гришо бяха неотразими и по впечатляващ начин затвори втората част при 7:1 точки.

В решителния сет отново двамата трябваше да решават спора си с тайбрейк. Маю оказа повече съпротива, но в крайна сметка успя да реализира 4 точки, а българинът реши мача при първата си възможност.

Следващият опонент на първата ни ракета ще бъде Мартин Фишер от Австрия. Григор Димитров също така продължава участието си и на двойки. Той и неговия партньор Марсел Илхан победиха без проблеми с 6-2, 6-1 турците Халюк Акоюн и Барис Ергюн.