3. Гришо се провали още на старта в Мадрид (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гришо се провали още на старта в Мадрид (ВИДЕО+СНИМКИ)

Милош Раонич спря българина в испанската столица

Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Мадрид още на старта.

Първата ни ракета отстъпи в мача си от втория кръг с 5:7, 6:3, 3:6 пред бившия №3 в света Милош Раонич.

Така българинът не можа да изравни постижението си от миналата година, когато достигна до трети кръг в испанската столица, а освен това допусна второ поражение в шест срещи с Раонич и първо такова от 2011 г. насам.

Сблъсъкът в Мадрид бе първи между двамата на червени кортове и започна с размяна на геймове до десетия гейм, в който нашият допусна няколко грешки и даде две точки за пробив на съперника.

Канадецът пропусна първата, но при втората спечели разиграването и дръпна в ключов момент от сета, който малко по-късно приключи в своя полза при 7:5.

Димитров отговори с гейм на нула в началото на втората част, но и Раонич не му даде точка при сервиса си.

Последва нов стабилен начален удар от Гришо, който впоследствие направи пробив. При 4:2 съперникът му стигна до две точки за връщане на пробива, но с два мощни сервиса хасковлията се спаси, а после взе подаването си.

Малко по-късно, не без битка от страна на канадеца, Димитров все пак затвори частта в своя полза и изравни резултата в сетовете.

Решителният трети сет започна с разменени геймове и без точки за пробив до 3:3, когато Димитров първи имаше един шанс да вземе подаването на съперника си, но Раонич се справи.

За съжаление в следващия гейм канадецът на свой ред се добра 40:30 в подаването на Гришо, българинът се спаси, ала веднага след това даде втори шанс и този път скритият мачбол беше реализиран от Раонич. Малко по-късно, след точно два часа на "Аранча Санчес", канадецът затвори мача в своя полза.

В следващия кръг световният №24 ще се изправи срещу своя сънародник Денис Шаповалов, който по-рано днес надигра Беноа Пер в три сета, докато Гришо вече мисли за следващия си турнир – в Рим, стартиращ на 14 май.

Денчева приключи в Италия

Росица Денчева отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула

Стаматова отпадна на турнир в Тунис

Юлия Стаматова отпадна от турнира по тенис на твърда настилка в Монастир

Добра новина за феновете на тениса у нас!

Силни турнири през 2025 година, благодарение на ново партньорство

Денислава Глушкова е на четвъртфинал в Гърция

Българката Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Ираклион

Федерер със силни думи за Надал

Роджър Федерер благодари на Рафаел Надал за страхотните мачове, които двамата изиграха

Роналдо за Надал: За мен беше чест да видя кариерата ти и да те нарека приятел