3. Гришо започна с победа във Франция

Гришо започна с победа във Франция

Димитров разби 79-ия в света с 2:0 сета

Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна престижна победа на старта на турнира от веригата "Чалънджър" в Орлеан (Франция), надделявайки над поставеният под номер 79 в ранглистата на АТР Лукаш Лецко със 7:5, 6:3. С победата в първия кръг хасковлията си осигури 10 точки за ранглистата, а в следващата фаза ще срещне австриеца Мартин Фишер.

Григор започна много силно, записвайки ас още с първия си сервис, след което безпроблемно спечели дебютния гейм в мача. Веднага след това българинът стигна до две възможности за пробив при подаването на Лацко, които така и не успя да материализира. Двубоят продължи по същия сценарий и в следващите два гейма - Димитров взимаше лесно своите подавания, без да дава дори точка на своя съперник, а в четвъртия гейм - при сервис на Лацко, поведе с 40:0, но отново не успя да стигне до пробив. Вместо това Григор допусна такъв в седмия гейм - при първата възможност, която се откри пред Лукаш Лацко от началото на мача. Още в следващия гейм обаче хасковлията върна пробива - 4:4. Григор пропиля поредните възможности за пробив при 5:4 в своя полза, но го направи по категоричен начин в 12-ия гейм, когато даде само точка на словака при неговото подаване и успя да затвори сета -  7:5.

Двамата съумяваха да вземат своите подавания в началото на втория сет до 4:3 в полза на Григор Димитров, който успя да пробие следващото подаване на Лацко и да поведе с 5:3. След това българинът без проблеми спечели сета - 6:3.