3. Грузинка спря Ели Костова във втория кръг на квалификациите в Париж

Грузинка спря Ели Костова във втория кръг на квалификациите в Париж

След два часа битка родната ни тенисистка отстъпи с 2:0 сета срещу Екатерине Горгодзе

Елица Костова отпадна от квалификациите за Ролан Гарос след поражение от 222-рата в света Екатерине Горгодзе във втори кръг от пресявките за турнира в Париж. Българката бе много близо до спечелването на първия сет, но не бе достатъчно прецизна в решаващите мигове. Във втората част Костова спаси два мачбола, но това се оказа недостатъчно и така четвъртата ни ракета се прости с надеждите си за участие в основната схема на Откритото първенство на Франция.

Мачът не започна никак добре за Костова, тъй като Горгодзе успя да пробие сервиса ѝ още в първия гейм, след което грузинката спечели подаването си на нула, увеличавайки преднината си на 2-0. Впоследствие четвъртата ни ракета подобри значително играта си и успя да върне брейка, след което оъсществи пълен обрат и поведе с 3-2.

Горгодзе обаче успя да възстанови равенството, след което опонентките спечелиха следващите си две подавания за 5-5. В маратонския единадесети гейм, продължил повече от 10 минути, Костова спаси четири брейкпойнта, но въпреки това нейната опонентка успя да надделее и да поведе в сета. Българката обаче изравни резултата и така се стигна до тайбрек.

Грузинката поведе с 2-0, но в хода на сета Костова успя да обърне резултата и да поведе при 5-4. Световната №222 обаче реализира три безответни точки и по този начин спечели първия сет със 7-6(5).

Успехът в откирващата част даде огромно самочувствие на Горгодзе и тя започна да играе много по-агресивно и атакуващо. Това помогна на грузинката да поеме изцяло контрола върху играта, натрупвайки солидна преднина от 3-0 във втория сет. Горгодзе можеше да направи аванса си още по-сериозен, но в четвъртия гейм пропусна два поредни брейкпойнта и това даде възможност на Костова на намали изоставането си.

Радостта на българката не продължи дълго, тъй като Горгодзе осъществи нов пробив и се доближи само на гейм от победата, повеждайки с 5-1. Костова обаче демонстрира непримиримост и проби сервиса на грузинката, след което затвърди брейка с гейм на нула и редуцира пасива си до 5-3. В деветия гейм българката пропусна три брейкпойнта, след което ѝ се наложи да спасява мачбол.

Костова пропиля още две възможности за пробив, след което Горгодзе стигна до втори шанс за спечелването на мача, но българката и този път избегна опасността. След това обаче грузинската тенисистка стигна до нов мачпойнт, която този път успя да реализира и така триумфира със 7-6(5), 6-3 след малко под два часа игра.

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP