3. И Анди Родик се даде на неизвестен в Пекин

И Анди Родик се даде на неизвестен в Пекин

Миналогодишният шампион от Откритото първенство на Китай Анди Родик претърпя загуба още в първия кръг на турнира от преминалия през квалификациите поляк Лукаш Кубот.

Поставеният под номер 3 в основната схема загуби мача в два сета с 2-6, 4-6 от 143-я в света. Кубот записа първа победа над играч от Топ 10 и се възползва максимално от нетипично слабия сервис на Родик. Американецът „се спря” на само пет аса в рамките на 81-минутния мач. Кубот записа осма победа за сезона, който той ще запомни с финала на първото издание на

„Сърбия Оупън”, който загуби от Новак Джокович. Следващият му опонент ще бъде Иван Любичич. Хърватинът изстреля 22 аса покрай Пол Анри Матийо, с които за 2 часа и 17 минути спечели тежка битка с резултат 7-6 (8), 6-1, 6-2.

По-рано днес тенис турнирът в Токио сензационно напусна и Хуан Мартин Дел Потро след загуба от французина Едуард Роже – Васелен.

Фернандо Вердаско стартира неубедително срещу Роби Джинепри, но в последствие успя да надиграе американеца с 6-7 (7), 6-1, 6-2. Испанецът на два пъти бе пробиван в първия сет преди да върне на два пъти жеста във втория и третия. Мачът между двамата продължи 1 час и 50 минути.

Шампионът от 2007 г. Фернандо Гонсалес (Чили) записа седма победа на турнира в Пекин, след като в първия кръг отстрани Давид Ферер със 7-5, 6-4. Сребърният олимпийски медалист направи 13 аса, седем двойни грешки и спаси 18 от 20 възможности за пробив за да спечели осмия си мач срещу Ферер.