3. И Джокович напред след победа на летящия Джеси Уитън

И Джокович напред след победа на летящия Джеси Уитън

Джеси Уитън бе на крака да продължи приказката си на "Флашинг Медоус"

И Новак Джокович премина третия кръг на „Ю Ес Оупън”, след като спечели много тежък мач срещу никому неизвестния американец Джеси Уитън с 6-7(2), 6-3, 7-6(2), 6-4 а мач, продължил 207 минути.

Почти 27-годишният Уитън, който изобщо няма победа в АТП сериите тази година и стартира в професионалния тенис едва преди четири години, бе близо до продължаване на своята приказка, но световният номер 4 успя с големи усилия да спре устрема на противник. Досега американецът имаше пет поредни победи в квалификациите и основната схема.

В целия мач двамата тенисисти си направиха цели 15 пробива – 9 от които за Джокович.

В първия сет само те бяха три. Стигна се до тайбрек, в който агресивният Уитън просто отвя Джокович и поведе.

Във втората част сърбинът се съвзе, но пак успехът бе много труден. Той поведе с 3-0 и два пробива. Лудият янки обаче върна изоставането и изравни до 3-3. След това Джокович отново направи два пробива и затвори сета.

В третата част напрежението на „Луис Армстронг Стейдиъм” се усили максимално. Този път пробиви нямаше, докато не се стигна до 5-5. Тогава здравият янки проби Джокович и сервира за сета. С вдъхновяваща игра обаче сърбинът се спаси и докара нещата до втори тайбрек. Там той нямаше спирка и поведе.

В последната част Джокович успя да измъкне победата. В жестоката битка от основната линия с чести излизания на мрежата, се стигна до 4-4, когато финалистът отпреди две години на „Флашинг Медоус” измъкна нов сервис гейм на Уитън, след което с много борба успя и да затвори мача.

На осминафиналите Джокович ще играе срещу Радек Щепанек, който победи Филип Колшрайбер по-рано с 3-1 сета.