3. И Лазаров отпадна в квалификациите за Sofia Open

И Лазаров отпадна в квалификациите за Sofia Open

Вторият мач с българско участие в днешната програма завърши със загуба за родния представител

За съжаление и вторият мач с българско участие на DIEMA XTRA Sofia Open завърши с поражение в три сета. След като Александър Лазов допусна обрат срещу Мирза Башич, същото сполетя и четвъртата ракета на България Александър Лазаров, който отпадна от квалификациите след 7:6(3); 5:7; 1:6.

Двубоят противопостави тенисистите с разлика в ранглистата от над 600 места, но в показаното на корта на "Арена Армеец" разлика между номер 136 и номер 751 почти нямаше. В големи части от двубоя българинът бе по-агресивният, а мощните му удари от дъното на корта отново загатнаха за потенциала, който притежава. В няколко ключови момента във втория сет обаче по-големият опит на съперника си каза думата и в крайна сметка Оте успя да надделее.

Така българското участие в квалификациите приключи, но хубавата новина е, че то продължава в основната схема с тримата ни представители Димитър Кузманов, Александър Донски и Адриан Андреев.

БФТ показа нагледно, че тенисът е за всички

Първото в историята Държавно първенство по тенис за хора с интелектуални затруднения се проведе на БНТЦ

Джокович на крака при Надал за последния му турнир

"Пожелавам ти най-доброто сбогуване в Малага с испанския отбор за Купа Дейвис, написа Джокера

Глушкова се класира за полуфиналите на турнир в Гърция

Поставената под №2 българка победи на четвъртфиналите осмата в схемата Тилвит Ди Джиролами

Денчева приключи в Италия

Росица Денчева отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула