3. Испанец отряза пътя на Гришо към завръщане в топ 4 (ВИДЕО)

Испанец отряза пътя на Гришо към завръщане в топ 4 (ВИДЕО)

Кареньо Буста изравни баланса в мачовете с българина

Пабло Кареньо Буста отряза пътя на Григор Димитров към завръщане в топ 4 на световната ранглиста. Това щеше да се случи ако българинът беше спечелил мача си от 1/4-финалите на тенис турнира в Барселона. Гришо обаче отново загуби от испанеца на клей, този път с 3:6, 6:7(4). Това е общо трето поражение от Кареньо Буста на тази настилка в досега изиграните четири мача мача помежду им. Общият баланс вече е равен 4-4.

Българинът успя само веднъж да удържи подаването си в хода на първия сет и бе пробит цели четири пъти.  Първата част завърши при резултат 6:3 за Кареньо Буста след точно 40 минути игра.

Във втората част и двамата повишиха нивото си на сервис и ситуацията на корта бе коренно различна. Григор имаше два шанса за пробив в третия гейм, но испанецът се измъкна с доза късмет и добра къса топка. Иначе двамата бързо печелеха подаванията си и логично се стигна до тайбрек.

Кареньо Буста пръв поведе с мини-брейк за 2-0 след маратонско разиграване, завършило с майсторски бекхенд по правата от испанеца. Авансът му набъбна до 4-2. В следващата разиграване хасковлията изпусна нервите си. Топка на Григор изглеждаше в аут испанецът видимо спря да играе. Димитров беше на мрежата и се очакваше лесно да завърши, но сбърка. Българинът започна да се разправя със съдията Бернардеш, претендирайки, че е бил разконцентриран от съперника. Блазилецът обаче беше непоколебим - точка за 5-2. При 6-3 Григор спаси първия мачбол, но се пропука при втория и съперникът му победоносно вдигна ръце.

Негов съперник на полуфинала ще бъде 19-годишният Стефанос Циципас, който изненадващо отстрани Доминик Тийм по-рано през деня.
Денчева приключи в Италия

Росица Денчева отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула

Стаматова отпадна на турнир в Тунис

Юлия Стаматова отпадна от турнира по тенис на твърда настилка в Монастир

Добра новина за феновете на тениса у нас!

Силни турнири през 2025 година, благодарение на ново партньорство

Денислава Глушкова е на четвъртфинал в Гърция

Българката Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Ираклион

Федерер със силни думи за Надал

Роджър Федерер благодари на Рафаел Надал за страхотните мачове, които двамата изиграха

Роналдо за Надал: За мен беше чест да видя кариерата ти и да те нарека приятел