3. Испания отпадна от Купа Дейвис след поражение от Русия (ВИДЕО)

Испания отпадна от Купа Дейвис след поражение от Русия (ВИДЕО)

Турнирът ще има нов шампион

Действащият шампион на Купа Дейвис Испания отпадна от турнира, след като загуби драматично мача си с тима на руската тенис федерация с 1:2 в Мадрид и няма да продължи в елиминациите.

Испанската двойка Марсел Гранойерс и Фелисиано Лопес трябваше да спечелят мача си, за да продължат напред за сметка на Сърбия, но Аслан Карацев и Андрей Рубльов ги обърнаха с 4:6, 6:2, 6:4, за да качат руския отбор на първо място в Група "A".

Така Сърбия на Новак Джокович и Швеция се класираха за четвъртфиналите като най-добрите втори отбори в групите заради по-добрите им геймови разлики в мачовете, а Испания отпадна.

Испанците се нуждаеха от успех над руския тим и 40-годишният Лопес даде страхотен старт на мача, като се наложи над световния номер 5 Рубльов с 2:6, 6:3, 6:4. Шампионът от Откритото първенство на САЩ Даниил Медведев бързо охлади ентусиазма на домакините, като победи Пабло Карено Буста с 6:2, 7:6 (3).
"Бяхме много близо, но не беше достатъчно", коментира Лопес. "Така стана и не искам да търся извинения. Показахме всичко и, че сме готови да се борим, дори при тези проблеми. Въпреки това е разочароващо", добави той.

Германия си осигури първото място в Група "F" след победа над Австрия с 2:1, като на четвъртфиналите ще се изправи срещу тима на Великобритания.
Колумбия победи утешително отбора на САЩ с 2:1 в Торино, но този успех не бе достатъчен, тъй като и двата тима отпаднаха.
Напред продължават отборите на Хърватия, Казахстан и Великобритания, които по-рано в неделя си осигуриха първите места в групите, а 28-кратният шампион Австралия отпадна.

Първият четвъртфинал е тази вечер е между отборите на Италия и Хърватия в Торино. Утре един срещу друг ще се изправят отборите на Германия и Великобритания в Инсбрук. Сърбия и Казахстан ще премерят сили в сряда, а последният двубой е между отборите на руската тенис федерация и Швеция.