3. Испанка спря Пиронкова в третия кръг на квалификациите в Барселона

Испанка спря Пиронкова в третия кръг на квалификациите в Барселона

Първата ни ракета отстъпи на Силвия Солер Еспиноса с 4-6, 2-6

Първата ракета на България Цветана Пиронкова загуби двубоя си от третия квалификационен кръг на тенис турнира в Барселона. Българката бе спряна на последното стъпало преди основната схема от представителката на домакините Силвия Солер Еспиноса.

Пиронкова отстъпи на опонентката си в два сета с 4-6, 2-6 за 1:35 часа. Цвети започна мача по отличен начин повеждайки с 3:0 гейма. Тя обаче допусна два пробива и Солер Еспиноса доведе гейма до 5:4, след което го затвори.

Първата ни ракета отново започна силно втората част, но допусна нови два ранни пробива, което до голяма степен я лиши от шансовете й да се пребори за победата. Испанката постигна трети пробив за 2:5, което отказа Пиронкова.

Бързи факти:

Пиронкова реализира два аса срещу един за испанката;

Решаваща за мача се оказа статистиката при успеваемостта на началните удари, където Солер Еспиноса постигна впечатляващите 87 процента срещу 46 за Пиронкова;