3. Италианец проби до финала на Уимбълдън (ВИДЕО)

Италианец проби до финала на Уимбълдън (ВИДЕО)

Матео Беретини надви Хуберт Хуркач в четири сета

Матео Беретини се класира на финала на “Уимбълдън” след победа 6:3, 6:0, 6:7(3), 6:4 за 2 часа и 39 минути над Хуберт Хуркач. Той е първият италианец, стигнал до битката за трофея на “свещената трева” и общо четвъртият представител на тази страна, който се класира на финалния двубой в турнир от “Големия шлем”.

Първият е Джорджо де Стефани на “Ролан Гарос” през 1932 година, но той не печели титлата, а по-късно през 1959-а, 60-а и 61-ва Никола Пиетранджели носи триумф за себе си и Италия в Париж. Той също така има загубен финал там през 64-а, а Адриано Паната през 76-а става вторият италиански шампион на “Ролан Гарос”. Де факто за първи път италианец играе за “мейджър” трофей на турнир различен от “Ролан Гарос”.

Беретини така и не допусна пробив, като доминираше разиграванията със сервиса си и с оглед на превъзходството му във втория сет дори се очакваше чиста победа. Хуркач все пак успя да се добере до тайбрек и да го спечели, след като Беретини допусна втори мини-пробив със сгрешено воле на мрежата. В четвъртия сет обаче италианецът направи брейк още в първия гейм и се възползва впоследствие от мачбола си на свой сервис.

Беретини ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал Новак Джокович - Денис Шаповалов.
Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP