3. Италианец твори история на Sofia Open

Италианец твори история на Sofia Open

Беретини проби до полуфиналите след успех над Фернандо Вердаско

Матео Беретини продължава с чудесното  си представяне на тенис турнира Sofia Open. 22-годишният италианец се класира за полуфиналите, след като се наложи в три сета над №6 в схемата Фернандо Вердаско - 4:6, 7:5, 6:4.

Двубоят продължи 2:22 часа, а Беретини направи втори пореден обрат, след като на осминафиналите пребори и водача в схемата Карен Хачанов, след като изоставаше със сет пасив.

В спор за място на финала Беретини ще срещне Мартон Фучович, който се класира след отказ на Роберто Баутиста Агут.

Първият пробив в срещата дойде в шестия гейм и беше дело на Вердаско, който впоследствие затвърди на 15. Сервирайки за успех в сета, Вердаско обаче допусна двойна грешка и върна Беретини в играта.

Страхотна драма се разигра в десетия гейм. Беретини допусна изоставане 0:40, но успя да отрази и трите последователни сетбола. При четвъртата открила се възможност обаче испанецът поведе в резултата – 6:4.

Във тория сет двамата печелеха сравнително бързо и безпроблемно подаванията си, но това се промени в края, когато Беретини проби за 6:5, след което затвърди с гейм на 0. Във финалната трета част 22-годишният италианец направи брейк за 3:2, след което до края на мача загуби едва една точка при свой начален удар.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист