3. Италия - САЩ 2:0 във финала на "Фед Къп"

Италия - САЩ 2:0 във финала на "Фед Къп"

Пенета и Скиавоне с победи на сингъл над Глач и Уден

Отборът на Италия взе аванс във финала на турнира по тенис Fed Cup срещу Съединените щати в Реджо Калабрия. Първата ракета на домакините Флавия Пенета разби втората на янките Алекса Глач с 6-3, 6-1.

Десетата в света Пенета срещна малка съпротива от №132 в ранглистата, въпреки че игра с бинтован глезен. Италианката проби Глач за 3-1, а после го направи пак в заключителния девети гейм, когато поведе с 40:0 и реализира втория сетбол.

Втората част започна с брейк за американката, с което хубавите неща за нея в мача свършиха. Оттук до края Пенета бе неудържима и взе шест поредни гейма, за да спечели срещата за един час и пет минути.

Във втория сингъл Франческа Скиавоне победи Мелани Уден със 7-6(2), 6-2. Първият сет бе на два пъти прекъсван заради дъжда. Мелани Уден направи пробив за 3-1, а след това го затвърди. Последва второ спиране и след него Франческа Скиавоне върна брейка при 3-4. Стигна се до тайбрек. В него опитната апенинка направи два мини пробива и дръпна с 4-1 точки и после взе сета.

Във втория двете си размениха по един брейк в първите два гейма, а след това Скиавоне направи втори за 3-1, последва още един и... мачът свърши.