3. it’s a Williams day in Wimbledon

it’s a Williams day in Wimbledon

САЩ срещу Русия в полуфиналите при жените на "Уимбълдън"

Сестрите Уилямс излизат днес в полуфиналите при жените на тенис турнира „Уимбълдън”. Двете американки ще трябва да преборят две рускини, за да се срещнат за четвърти път във финал на най-престижния турнир по тенис в света.

В първия двубой на централния корт непримиримата по-малка сестра Серина ще трябва да се справи с миналогодишната полуфиналистка Елена Дементиева, която няма спирка до момента.  Двете са изиграли 8 двубоя досега помежду си като американката има пет победи. Интересното е, че преди последния триумф на Серина, Дементиева имаше четири поредни мача без загуба.

Основният претендент Винъс пък помете всичко по пътя си в досегашните си мачове и не даде нито веднъж повече от пет гейма за цялата среща на своите съпернички. Неин опонент във втория мач ще бъде световната номер 1 Динара Сафина и всички очакват безумен двубой на централния корт, където рускинята направи така нареченото сефте на новия покрив в мача си срещу Амели Моресмо.
Винъс води с 2:1 победи срещу Сафина в двубоите, но рускинята бе тази, която спечели последния мач между двете – тази година на състезанието в Рим.

Освен всичко двете сестри Уилямс имат и минимум още един мач на кортовете в комплекса – този път заедно. Двете ще играят и полуфинал ден по-късно при двойките, където са поставени под номер 4 в схемата и ще срещнат фаворитките в турнира Лизел Хубер и Сара Блек.

И така, както се казва в „Ол Инглънд Тенис Клъб” - it’s a Williams day in Wimbledon. И с право....