3. ИЗНЕНАДА! "Щастлив губещ" изхвърли водача в половината на Гришо

ИЗНЕНАДА! "Щастлив губещ" изхвърли водача в половината на Гришо

Германецът Александър Зверев отпадна още на старта в Барселона

Германецът Александър Зверев отпадна още след първия си мач на турнира на клей в Барселона с награден фонд 2,61 милиона евро.

В мач от втория кръг поставеният под номер 2 в схемата Зверев отстъпи с 6:3, 5:7, 6:7(5) пред "щастливия губещ" от квалификациите Николас Яри от Чили.

Зверев взе с лекота първия сет и по нищо не личеше, че ще допусне обрат, но в 11-ия гейм на втория сет допусна да загуби подаването си за първи път в мача, което позволи на Яри да изравни резултата в сетовете.

В решителната трета част чилиецът реализира два пробива, за да поведе с 3:0 гейма, но Зверев успя да изравни при 3:3. Двамата си размениха пробиви и за 4:4, а в 11-ия гейм германецът имаше и мачбол на сервис на противника, но го пропусна.

В тайбрека Зверев поведе с 3:0 точки, но допусна следващите 5 разигравания да отидат на сметката на съперника му и в крайна сметка отстъпи с 5:7 точки.

В третия кръг на надпреварата Яри ще очаква победителя от мача между българина Григор Димитров и испанеца Фернандо Вердаско, който е в сряда.

Напред в турнира продължава и друг чилиец - Кристиан Гарин. В двубой от първия кръг Гарин победи със 7:5, 6:4 словака Мартин Клижан и в следващия етап ще играе с канадеца Денис Шаповалов.

Испанецът Хауме Мунар се класира за третия кръг след победа над 14-ия в схемата Франсис Тиафо (САЩ) с 6:4, 6:3.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист