3. Израел е на полуфинал за Купа "Дейвис", след като изхвърли безапелационно Русия

Израел е на полуфинал за Купа "Дейвис", след като изхвърли безапелационно Русия

Израел изхвърли Русия от борбата за Купа „Дейвис”. В Тел Авив потомците на Яков победиха с 4:1 съперника си и се класираха за полуфиналите на неофициалното отборно световно първенство по тенис.

Още в петък Дуди Села победи Михаил Южни с 3-6 6-1 6-0 7-5, а Харел Леви надигра Игор Андреев с 6-4 6-2 4-6 6-2. След това пък, при двойките, Джонатан Ерлих и Анди Рам победиха в драматичен двубой Куницин и Сафин с 6-3 6-4 6-7(3) 4-6 6-4 и въпросът кой продължава стана ясен.

Днес пък Харел Леви се наложи над Куницин 6-4 4-6 7-6(2), а Игор Андреев и Дуди Села изиграха едва 7 гейма преди последният да се откаже.

Израел е достигал само веднъж четвъртфиналите, когато през 1987-ма губи в Делхи от Индия. Русия пък е победител в Купа „Дейвис” през 2002-ра и 2007 г. и полуфиналист в последните 5 годините на състезанията.

В предпоследната фаза на състезанията, израелтяните чакат победителя от мачовете между Германия и Испания.