3. ИЗВЪНРЕДНО: Гришо с летящ старт на „Ролан Гарос“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

ИЗВЪНРЕДНО: Гришо с летящ старт на „Ролан Гарос“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българинът отнесе „щастлив губещ“ от Египет след отказ на Троицки и записа победа №49 в турнири от Големия шлем

Григор Димитров се класира с лекота за втория кръг на турнира „Ролан Гарос“.

Петият в света на тениса българин отнесе „щастливия губещ“ Мохамед Сафуат с 6:1, 6:4, 7:6 (1) за 122 минути.

Египтянинът замени отказалия се в последния момент Виктор Троицки и игра за първи път в турнир от Големия шлем, откривайки програмата на централния корт, но в течение на срещата натрупа самочувствие и стигна до тайбрек в третия сет.

В крайна сметка обаче класата на българина си каза думата и той стартира с чиста победа, която е под №49 за него в Шлема.

Поставеният под №4 в основната схема хасковлия започна мача концентриран и спечели бързо първия гейм, демонстрирайки качества още в дебютното разиграване, след което веднага направи пробив и го затвърди за 3:0.

След това нашето момче отстъпи инициативата и опонентът му спечели първия си гейм, но си остана си остана само с него в първия сет.

Димитров го спечели уверено, за 22 минути, след като направи още един пробив и на практика отказа своя съперник, повеждайки с 5:1.

Последва гейм на нула за 6:1 и пробив още в началото на втория сет за Гришо.

Впоследствие неговият съперник стигна до първата си точка за пробив, но Димитров се справи уверено и взе подаването си за 2:0.

Веднага след това българинът проби отново своя опонент, за да поведе с 3:0 във втората част.

След размяна на геймове Сафуат поиска медицинска пауза заради лек проблем в ръката, но веднага след това стигна до първия си пробив в мача за 4:2.

После египтянинът го затвърди и стигна до точка за изравняване на резултата, но Димитров показа хладнокръвие и все пак спечели сервиса си за 5:3.

Съперникът му отговори с гейм на нула за 5:4 и така българинът получи шанс да затвори втората част от линията за начален удар.

Той го стори по най-добрия начин и също не загуби нито една точка на сервис за 6:4.

Третият сет бе най-равностоен и до 4:4 вървеше гейм за гейм. Тогава Гришо поведе с 40:0 при сервис на Сафуат, но въпреки това не можа да пробие съперника, който наниза пет последователни точки и поведе с 5:4.

После се стигна до тайбрек, който бе започнат с майсторско изпълнение от египтянина и продължи с два поредни успешни сервиса на Гришо за 2:1.

Последваха два мини-пробива на хасковлията, който имаше и доза късмет при втория, но в крайна спокойно затвори мача и се поздрави с успеха след 7:1 в тайбрека.

Така поставеният под №4 в основната схема българин се класира за втория кръг на „Ролан Гарос“ и отстрани един от седмината „щастливи губещи“ в турнира, в който е записвал най-предното си класиране на Големия шлем (два пъти трети кръг).

В следващата фаза Димитров ще играе с победителя от мача Николас Яри (Чили) - Джаред Доналдсън (САЩ).

Янаки Милев отпадна, Пьотр Нестеров с перфектен успех

ОБЗОР: Синер, Медведев и Алкарас на четвъртфинал в Шанхай (ВИДЕО)

Григор Димитров и Зверев отпаднаха

Глушкова се класира за втория кръг на турнир по тенис в Гърция

Тя победи с категоричното 6:0; 6:0 Мелис Расим

Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай (ВИДЕО)

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а