3. Каратанчева стартира с успех в Лас Вегас

Каратанчева стартира с успех в Лас Вегас

Българката победи в два сета Ашли Крейцър

Сесил Каратанчева започна успешно участието си на турнира по тенис за жени в Лас Вегас, щата Невада, след като победи с 6:4, 6:4 представителката на домакините Ашли Крейцър.

Следващата съперничка на третата българска ракета е американката Софи Чан, която отстрани с 6:3, 2:6, 6:2 сънародничката си Франческа Ди Лоренцо.

Каратанчева спечели четири пробива срещу Крейцър и допусна само един, затваряйки мача след час и 27 минути на корта. Българката обаче направи шест двойни грешки в мача и се наложи да защитава четири пъти подаването си срещу 18-годишната американка.

Ако победи Софи Чан по-късно днес, Каратанчева най-вероятно ще се изправи срещу водачката в схемата Луиза Чирико. Американката играе срещу французойката Шеразад Рейш в мач от втория кръг на турнира в Лас Вегас, който е с награден фонд 60 хиляди щатски долара.

В другия поток е и Елица Костова, която в ранен мач от турнира се наложи категорично над белгийката Ан Софи Месташ с 6:2, 6:2 за 94 минути.

Виктория Томова отпадна на старта в Осака

Шестата поставена българка загуби от квалификантката Сузан Ламенс

Тежка загуба за Виктория Томова

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна още на старта на турнира в Осака

Григор остана в топ 10

Въпреки че не успя да защити точките си от Мастърс 1000 турнира в Шанхай

Джокович: 100-та титла не е на живот и смърт (ВИДЕО)

Сърбинът загуби финала в Шанхай срещу Яник Синер с 0:2 сета

Донски приключи на двойки в Португалия

Александър Донски приключи на полуфиналите участието си на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в португалския град Синтра

Глушкова втора в Гърция

Денислава Глушкова завърши на второ място участието си на турнира по тенис на клей в Ираклион, Гърция с награден фонд от 15 000 долара

Синер би Джокович на финала в Шанхай (ВИДЕО)

Яник Синер е новият шампион на Мастърса в Шанхай! Световният номер едно не остави съмнение в превъзходството си над Новак Джокович и триумфира в битката между най-добрия тенисист в света и най-великия играч в историята