3. Карлович заби 35 аса за победа над Фелисиано Лопес

Карлович заби 35 аса за победа над Фелисиано Лопес

Хърватинът стана първият тенисист от 27 години насам, който на 40 години играе в турнир от Шлема

211-сантиметровият хърватин Иво Карлович победи испанския левичар Фелисиано Лопес в исторически мач от първия кръг на “Ролан Гарос”. Карлович спечели със 7:6 (4), 7:5, 6:7 (7), 7:5, а двубоят беше специален, тъй като общата възраст на двамата играчи (77) е рекордна за турнира в Париж в Оупън ерата. Карлович е на 40 години, а Лопес - на 37.

Освен това хърватинът стана първият тенисист от 27 години насам, който на 40 години играе в турнир от Шлема. През 1992 американецът Джими Конърс участва на US Open на 40-годишна възраст. Карлович е и най-възрастният тенисист на “Ролан Гарос” след покойния унгарец Ищван Гуляш, който през 1973 участва на турнира в Париж като 41-годишен.

В четвъртата част Лопес водеше с 5:2 и изглеждаше, че петият сет е почти неизбежен, но Карлович направи обрат и с 5 поредни гейма пречупи противника си. Трябва да се отбележи и това, че Карлович имаше 2 мачбола още в тайбрека на третата част, но испанецът успя да вкара мача в четвърти сет.

Испанецът направи 14 аса, но Карлович заби цели 35, като допусна и 7 двойни грешки.
Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост