3. Каролин Вознячки тръгна с трудна победа срещу Радванска в Истанбул

Каролин Вознячки тръгна с трудна победа срещу Радванска в Истанбул

Датчанката надделя в тричасова битка

Каролин Вознячки тръгна с много трудна победа в своята „Червена група“ в старта на турнира на най-добрите 8 тенисистки за годината в Истанбул.

Датчанката, с полски родители, победи на де факто своята сънародничка Агниешка Радванска след почти тричасова битка с 5-7, 6-2, 6-4.

В първия сет свежата Радванска тръгна много силно и водеше в резултата, преди световната номер 1 да изравни и докара нещата до 5-4 за нея. Тогава обаче съперничката й успя отново да вземе три гейма поред и да спечели по този начин сета.

Във втората част Радванска тръгна с пробив, но Вознячки промени малко начина си на игра и успя да обърне набързо нещата, след като усети леко колебание в играта на Радванска.

В решителната трета част двете тенисистки направиха много силен двубой, още по-интересното на който беше, че досега двете приятелки никога не бяха играли трети сет помежду си.

Вознячки поведе с 4-2, но след изтощителни битки по корта Радванска направи 4-4. Все пак датчанката достигна до 5-4 и в последния тежък гейм успя да спечели мача.

„Много трудно беше. Агниешка играе прекрасен тенис и се намира във възход. Трудно е да играеш срещу приятелка, но знам, че тя няма да ми се сърди за загубата. Определено баща ми ми помогна след загубата на първия сет, тъй като ми даде някои правилни съвети относно тактиката ми на игра“, каза Каро щастлива след края на срещата“.

Следващият мач на Вознячки ще е срещу Петра Квитова.

КЛАСИРАНЕ В ГРУПАТА:

1. Петра Квитова 1-0 мачове 2-0 сета
2. Каро Вознячки 1-0 2-1
3. Агниешка Радванска 0-1 1-2
4. Вера Звонарьова 0-1 0-2

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост