3. Каролине Вожняцки с нова неочаквана загуба на клей

Каролине Вожняцки с нова неочаквана загуба на клей

Датчанката с втора загуба от четири мача на клей за сезона

Втората ракета в света Каролине Вожняцки претърпя неочаквана загуба в третия кръг на представителния тенис турнир в Рим. След като загуби първата си среща в Щутгарт преди седмица от Люция Шафаржова, днес в Рим Вожняцки претърпя втора загуба в едва четвъртия си мач на клей за сезона.

27-годишната Мария Хосе Мартинес Санчес нанесе неочаквано поражение на по-младата си опонентка и с 6-4, 6-2 продължава участието си в надпреварата. Срещата продължи едва 1:19 минути, след като испанката проби сервиса на Вожняцки четири пъти в хода на мача.

Американките Серина и Винъс Уилямс продължават с доброто си представяне, след като и двете се завърнаха на корта след лекуване на контузии. С поредните си победи Винъс и Серина се доближиха на нова крачка до директен сблъсък на полуфиналите.