3. Късмет и пет пропуснати мачбола спасиха Рафа Надал от отпадане още в първия си мач в Париж

Испанецът спаси пет мачбола, за да оцелее в тричасовата битка

Късмет спаси световния номер 2 Рафа Надал от отпадане още в първия си мач на турнира от сериите Мастърс в Париж. Испанецът спаси пет мачбола, за да оцелее в тричасовата битка, която проведе днес на централния корт в зала "Берси" във френската столица.

Борещият се да възвърне старата си форма испанец, победи с 3-6, 7-6(2), 7-5 своя сънародник и приятел Николас Алмагро във втория кръг на състезанието.

Алмагро, който досега имаше пет поредни загуби от Надал и сетова разлика 0-10, изненада своя противник с изключително агресивна игра и затвори първата част със страхотно впечатление.

Във втория нещата продължаваха по същата линия. Алмагро демонстрира уникалния си бекхенд с една ръка и поведе 6-5 и сервис в своя ползва, след като спечели един много дълъг гейм. Въпреки това обаче, той не успя да задържи мача в своите ръце и допусна рибрейк. Преди него Надал спаси пет мачбола, за да се добере до 13-ия дълъг гейм. След обрата световният номер 2 бързо намери начин да спечели сета и затвори със 7-2 точки тайбрека.

В третия сет Алмагро намери нови сили. Той поведе с 3-1 и имаше точка за 4-1 при свой сервис. След няколко глупави грешки обаче аутсайдерът в този мач допусна ново връщане на пробива. Минути по-късно, Алмагро вече не можеше и да тича, след като получи схващане в бедрото.  При 3-3 и 4-:30 се наложи мачът да бъде прекъснат, за да влезе физиотерапевтът. Веднага след неговата намеса Алмагро спечели подаването си с брилянтен бекхенд по диагонала.

След това той изуми всички и дори проби своя опонент, за да докара нещата до 5-3. В този момент силите му свършиха. Новата намеса на лекаря не помогна и Рафа Надал за отрицателно време обърна мача в своя полза до 7-5.

Така испанецът ще чака сънародник или чех в следващата фаза. Томи Робредо и Томас Бердих трябва да определят кой ще бъде съперникът на Рафа в третия кръг.