3. Кербер с първи успех в Сингапур

Кербер с първи успех в Сингапур

Германката надви Наоми Осака

Поставената под номер 1 Анжелик Кербер (Германия) постигна първи успех на Шампионата на Женската тенис асоциация (WTA) в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара. 30-годишната германка победи в среща от втория кръг в Червената група шампионката от Откритото първенство на САЩ Наоми Осака (Япония) с 6:4, 5:7, 6:4 за 2:30 часа.

Двубоят завърши с 11 пробива. Срещата започна с три поредни пробива, от които два за Кербер, която взе първия сет. Осака изравни резултата, след като преодоля пасив от 4:5 във втората част, печелейки три поредни гейма. В решаващия трети сет германката взе подаването на съперничката си в седмия гейм, което й беше достатъчно за крайната победа. Кербер завърши двубоя с шест пробива и 42 печеливши удара, а Осака приключи с цели 50 непредизвикани грешки.

Анжелик Кербер има една победа в първите си две срещи в групата, а 21-годишната Осака допусна две загуби и почти сигурно отпада от надпреварата. Слоун Стивънс (САЩ) и Кики Бертенс (Холандия) играят в другата среща от групата в момента.