3. Ким Клайстерс детронира Винъс Уилямс в зрелищен мач

Ким Клайстерс детронира Винъс Уилямс в зрелищен мач

Бившата номер 1 в световния тенис Ким Клайстерс успя да се класира за 1/4 финалите на Откритото първенство на САЩ, след като отстрани не кой да е, а една от големите фаворитки за приза в турнира Винъс Уилямс.

Бившата номер 1 в световния тенис Ким Клайстерс успя да се класира за 1/4 финалите на Откритото първенство на САЩ, след като отстрани не кой да е, а една от големите фаворитки за приза в турнира Винъс Уилямс.

Белгийката, която се завърна в тениса след двугодишна пауза, спечели мача с 6-0, 0-6, 6-4. Както е известно, Клайстерс играе на "Ю Ес Оупън" с "уайлд кард".

Първите два сета в мача бяха коренно противоположни. В първия сет Клайстерс игра страхотно и не даде нито гейм на поставената под номер 3 в основната схема Уилямс. Във втория сет обаче сценария се повтори, но двете си размениха ролите, и Винъс не даде нито гейм на белгийката, която направи множество грешки.

Третият сет, който бе решителен за крайния изход в мача, започна много добре за Ким, която успя да стигне до ранен пробив. Винъс направи двойна грешка при 30:40 в своето подаване и Клайстерс поведе с 2:1, а след това затвърди пробива.

В шестия гейм Уилямс се опита да върне пробива, но бекхенд-волето на американката спря в мрежата и тя не успя да стигне до брейкпойнт. Само няколко секунди по-късно Винъс загуби и гейма.

При 5:4 в полза на Клайстерс, когато бившата номер 1 в света сервираше, Винъс водеше с 40:15, но белгийката спаси и двата брейкпоинта, след което Винъс сгреши от бекхенд и Ким получи предимство и мачбол. Последва страхотен сервис на Клайстерс, с който тя си осигури победата.

Това бе петата победа за Клайстерс срещу Винъс, като двете са изиграли до момента 11 мача по между си.

На четвъртфиналите Клайсетрс ще играе с поставената под номер 18 китайка На Ли, кочто се налови с 6-2, 6-3 над италианката Флавия Пенета.