3. Ким Клайстерс надви Жюстин Енен в драматичен мач в Брисбейн

Ким Клайстерс надви Жюстин Енен в драматичен мач в Брисбейн

Това е четвъртата победа на Клайстес над Енен на финал на тенис турнир

Белгийката Ким Клайстерс успя да спечели престижния тенис турнир в Брисбейн, който е на твърда настилка и е с награден фонд от 220 хиляди долара, след като детронира своята голяма противничка от близкото минало Жюстин Енен с 6-3, 4-6, 7-6 (6). Двубоят между двете продължи 2 часа и 24 минути.

Клайстерс, която спечели миналогодишния US Open, започна много силно мача и успя да вземе първия сет с 6-3. Вторият сет също започна по прекрасен начин за Ким, която набързо поведе с 4:1, но Енен взе следващите пет гейма от втория сет и първите три от третия и на практика затвори сета в своя полза - 6:4, изравнявайки по този начин резултата от мача - 1:1.

Третият сет също се разви по-много интересен начин. Жюстин Енен поведе с 3:0 гейма, но съперничката и суъмя да изравни на 3:3. Енен обаче не се пречупи и продължи със силното си представяне, след като взе следващите два гейма. Тя бе много близо до крайната обаче, но допусна пробив, който даде шансове на Клайстерс. В крайна сметка белгийката, която през миналия сезон се върна в тениса с гръм и трясък, успя да изравни резултата.

Стигна се до там, че всичко трябваше да се реши в тайбрек, в който Клайстерс се наложи с 8-6 точки и на затвори мача - 7-6(6).

Благодарение на този успех, Ким Клайстерс вече има 11 победи над Енен, докато сънародничката и има 12. Интересен факт е, че и двете тенисистки се отказаха от играта, но се завърнаха отново на корта - Клайстерс към края на миналия сезон, докато Енен в началото на този.

Това е четвъртата победа на Клайстес над Енен на финал на тенис турнир. Ким успя да заработи 280 точки за световната ранглиста и 37 хиляди долара от наградния фонд на турнира, докато Енен се задоволи "само" с 200 точки за ранкинга и 19 хиляди долара от наградния фонд на турнира.