3. Клемон срази Куницин в Португалия – 2:1 сета

Клемон срази Куницин в Португалия – 2:1 сета

Французинът Арно Клемон постигна трудна победа с 2:1 (7-5, 4-6, 6-4) сета над представителя на Русия Игор Куницин за повече от 2 часа и 50 минути игра

Французинът Арно Клемон постигна трудна победа с 2:1 (7-5, 4-6, 6-4) сета над представителя на Русия Игор Куницин за повече от 2 часа и 50 минути игра. Така Клемон се класира за втория кръг на турнира от сериите „Мастърс” в Ещорил, Португалия, който се игра на червени кортове.

Двубоят започна много равностойно и в началото двамата тенисисти играеха предпазливо от основната линия. Все пак те си размениха по един пробив преди резултатът да стане 5-5 гейма. Тогава Клемон натисна и съумя отново да вземе подаването на противника си, след което удържа своето и спечели първия сет със 7-5 гейма.

Втората част също бе много равностойна, но в нея руснакът стигна до повечето пробиви. Той реализира два от петте си брейкбола, докато Клемон се задоволи с един от пет. В крайна сметка Куницин изравни сетовете, печелейки втория с 6-4 гейма.

В последната решителна част нервите на французина се оказаха далеч по-здрави и тоя спечели отново с 6-4 гейма. Тя обаче бе и много динамична и двамата си размениха по няколко пробива. Куницин стигна до два от четири възможности, докато Клемон проби подаването на противника си цели три пъти от пет възможни.