3. Колшрайбер се оказа лесно препятствие за Джокович

Колшрайбер се оказа лесно препятствие за Джокович

В следващия кръг Джокович ще се изправи срещу Мартин дел Потро

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович постигна лесна победа с 6:3, 6:0 над Филип Колшрайбер и се класира за 13-и пореден път за 1/4-финалите на турнира от сериите “Мастърс” в Рим. Четирикратният шампион в италианската столица се нуждаеше от час, за да пречупи съпротивата на германския ветеран. По-рано днес Джокович елиминира Денис Шаповалов, а срещу Колшрайбер беше също толкова убедителен и вече има 10 победи в 12-те си срещи с него.

Джокович стигна до ранен пробив благодарение на дълбок ретур, който максимално затрудни противника му. След това за сърбина стана лесно и при 5:3 той сервираше за сета. Три поредни уинъра оставиха Колшрайбер без отговор, а във втората част германецът сякаш отсъстваше от корта. Той явно бе прекалено уморен във втория си мач за деня и взе една 8 точки, които не стигнахо дори за един гейм.

Джокович спаси общо три точки за пробив и в същото време реализира и 4-те си възможности на сервис на своя съперник. От своя страна, Колшрайбер направи цели 20 непредизвикани грешки.

В следващия кръг Джокович ще се изправи срещу Мартин дел Потро.
Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост