3. Контузия на Фиш класира Джокович на четвъртфиналите в Пекин

Контузия на Фиш класира Джокович на четвъртфиналите в Пекин

Возняцки на победа от първото място в световната ранглиста

Защитаващият титлата си Новак Джокович се класира без игра за четвъртфиналите на турнира по тенис в китайската столица Пекин.
Водачът в схемата Джокович дори не трябваше да излиза на корта, след като съперникът му Марди Фиш от САЩ се отказа преди мача заради контузия на глезена.

За място на полуфиналите сърбинът ще се изправи срещу французина Жил Симон, който се наложи над трудно над квалификанта Михаел Берер от Германия с 6:7(8), 6:4, 7:6(4) след малко повече от три часа игра.

Поставеният под номер 4 Николай Давиденко от Русия се класира за трети път за четвъртфиналите след успех над хърватина Марин Чилич със 7:5, 7:5. Следващият съперник на Давиденко ще бъде участващия с "уайлд кард" Джон Иснър (САЩ), който наниза 20 аса и отстрани германеца Филип Колшрайбер със 7:6(3), 3:6, 6:3.

В женската схема на турнира Каролин Вожняцки се класира за трети кръг след победа с 6:4, 6:2 над италианката Сара Ерани.
След днешния успех датчанката направи още една крачка към върха на WTA ранглиста, като при евентуална победа срещу Петра Квитова в трети кръг, ще стане номер 1 в света измествайки сегашната водачка Серина Уилямс.

За четвъртфиналите се класира и Шахар Пеер, която победи квалификантката Бояна Йовановски с 6:1 6:2. Напред продължава и Вера Звонарьова, която в мнго драматичен мач се наложи с 5:7, 6:4, 6:2 над Мария Кириленко и на четвъртфиналите ще срещне шампионката от Ролан Гарос Франческа Скиавоне.

Медведев: Съчувствам на Синер