3. Кузнецова продължава към втория кръг в Пекин

Кузнецова продължава към втория кръг в Пекин

Светлана Кузнецова победи трудно Жие Жен в мач от първия кръг на Откритото тенис първенство на Китай. 24-годишната рускиня успя да запише победа над представителката на домакините с резултат 7-6 (7-3), 7-5 на централния корт в Олимпийския тенис комплекс.

Кузнецова, която заема шесто място в световната ранглиста бе на тръни в първия сет, когато загуби първия си сервис гейм и на бързо изостана с 0-3. Въпреки това победителката в турнира от 2006 г. се съвзе и бързо изравни.

Жен, която бе откровеният фаворит на местната публика не издържа в първия тайбрейк и даде гейма на Кузнецова след непредизвикана грешка. 26-годишната китайка, която от 4 мача все още няма победа срещу Кузнецова, отново поведе във втората част, но рускинята за втори път успя да обърне мача.

Първата ракета в женския тенис Динара Сафина победи италианката Роберта Винчи с 6-4, 6-4. Втората в света Серина Уилямс ще играе срещу естонката Кая Канепи.

Победи в два сета записаха Вера Зовнароьова срещу румънката Сорана Кърстя, Пати Шнидер (срещу Урсула Радванска) и Виктория Азаренка (срещу Олга Говорцова).

Мачовете при мъжете започват в понеделник. Първият ден ще зарадва почитателите на тениса с мачове на Рафа Надал, Новак Джокович и Анди Родик.