3. Кузнецова срази Сафина и триумфира на "Ролан Гарос"

Кузнецова срази Сафина и триумфира на "Ролан Гарос"

Руската тенисистка Светлана Кузнецова спечели титлата от „Ролан Гарос” 2009, след като победи на финала своята сънародничка Динара Сафина с 6-4, 6-2 на централния корт „Филип Шатрие”. Срещата между двете рускини продължи час и 14 минути и премина изцяло под диктовката на Кузнецова, която тотално надигра световната номер 1.

В откриващия гейм Сафина бе по-концентрирана, възползва се от нервния старт на Кузнецова и я проби за 1-0. Номер 7 в основната схема Светлана Кузнецова обаче веднага се върна в мача и изравни за 1-1. Последваха няколко добри сервис гейма и за двете, за да се стигне до 4-3 в полза на Кузнецова. Тогава тя нанесе своя удар в сета, проби за 5-3 и гледаше уверено към победата в първия сет. Сафина обаче успя да върне брейка за 4-5, преди всичко да свърши след нов прекрасен гейм на Кузнецова при подаването на Сафина.

Вторият гейм бе белязан от многобройните грешки на Динара. Тя поддържаше интригата до 3-2 в полза на Кузнецова, преди да последват нови три гейма в нейната сметка за крайното 6-2. Така Кузнецова триумфира за втори път с трофей от „Големия шлем”. През 2004-а тя спечели Откритото първенство на САЩ.

74 минути бяха достатъчни за Кузнецова в мача. Тя записа 59 точки срещу 44 за Сафина.

След загубата си Сафина бе изключително растроена. Тя губи втори пореден финал на „Ролан Гарос”, след като през 2008-а световната номер 1 отстъпи на Ана Иванович.