3. Квалификантка измъчи Кузнецова

Квалификантка измъчи Кузнецова

Рускинята Светана Кузнецова се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставената под номер 3 Кузнецова се измъчи срещу германската квалификантка Ангелик Кербер, но все пак стигна до успеха с 3:6, 7:5, 6:4. Двете си размениха по шест пробива, но в крайна сметка четвъртфиналистката от 2005 и 2009 година триумфира след 2:08 часа игра

Рускинята Светана Кузнецова се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставената под номер 3 Кузнецова се измъчи срещу германската квалификантка Ангелик Кербер, но все пак стигна до успеха с 3:6, 7:5, 6:4. Двете си размениха по шест пробива, но в крайна сметка четвъртфиналистката от 2005 и 2009 година триумфира след 2:08 часа игра.

22-годишната Кербер, която записа най-доброто си класиране на "Малбърн Парк", взе първия сет с пробиви в петия и в деветия гейм. В същото време Кузнецова изпитваше сериозни затруднения и допусна цели 19 непредизвикани грешки. Кузнецова, 24-годишна, изравни резултата след решаващ пробив в 11-ия гейм. Рускинята поведе с 4:2 в решаващия трети сет, но отново допусне да бъде застигната. Тя все пак проби в деветия гейм, а след това обърна от 15:40 при собственото си подаване и затвори мача при втория си мачбол.

Така Кузнецова ще играе срещу сънародничката си Надя Петрова  за място на четвъртфиналите. Петрова по-рано днес разби финалистката от 2003 година и Ким Клайстерс от Белгия с 6:0, 6:1.