3. Леща провали суперсблъсъка Надал – Джокович

Леща провали суперсблъсъка Надал – Джокович

Испанецът надигра Ноле със 7-5, 6-2 след нещастен инцидент със сърбина

Понякога малко нещо може да разбие всичко. Това се случи днес на Новак Джокович, който записа загуба от Рафа Надал в очаквания с огромен интерес мегасблъсък между двамата.

Без да се обезценява победата на Надал, испанецът надигра със 7-5, 6-2 своя противник във втория си мач от група „А” на Финалния мастърс в Лондон. Джокович обаче размести едната си леща в най-важния момент от двубоя и това промени играта му впоследстие и изхода от целия мач.

В първия сет битката бе жестока. При 2-2 Надал направи пробив с няколко от любимите му феноменални отигравания. Ноле обаче не се предаде и върна изоставането още в следващия гейм . При 4-4 обаче Джокович размести лещата на лявото си око.  Сърбинът направи всичко по силите си да оправи нещата, но безуспешно. Той повика физиотерапевт, след което ходи и до съблекалните, използвайки десетминутния си тайм аут. Въпреки намесата на лекарите обаче световният номер 3 и финалист от последния „Ю Ес Оупън” се пропука. Надал натисна здраво Джокович и проби за 6-5, след което отрази няколко възможности за пробив и затвори сета със 7-5.

Във втората част интрига нямаше. Надал поведе с 4-0 за отрицателно време, след което нещата се обезсмислиха и така  в крайна сметка резултатът във втория сет бе 6-2.

Така испанският бик вече може да си каже, че си е осигурил класирането със своите две победи от два мача в групата. Джокович пък ще гони повече от задължетелна победа срещу Томас Бердих, който обаче днес по-рано надигра Анди Родик и също ще даде всичко от себе си, за да се класира на полуфиналите.