3. Мъри обърна Гаске в четиричасов трилър

Мъри обърна Гаске в четиричасов трилър

Една от надеждите на домакините се срина в първия кръг на „Ролан Гарос”, след като поведе с 2-0 сета на златното момче на Великобритания

Първият кръг на „Ролан Гарос” предложи страхотен спектакъл – една от големите надежди на Франция – Ришар Гаске, който дълго време бе аут заради наказание за употреба на кокаин, бе много близо до сензация и изхвърляне на световния номер 4 Анди Мъри, но се пречупи в третия сет и позволи на британеца да го обърне и да вземе победата.

След точно 4 часа и 4 минути игра, Мъри достигна до успех с 4-6, 6-7, 6-4, 6-2, 6-1 над Гаске и запази надеждите си за силно представяне на червените кортове в Париж.

Под мощната подкрепа на френската публика, Гаске започна много силно мача и се наложи в първия сет над Мъри с 6-4. Британецът реагира като ужилен и заигра далеч по-добре във втория сет, в който обаче Гаске успя да се добере до тайбрек, който впоследствие спечели и поведе с 2-0 сета, а препълнените трибуни на корт "Сузан Ленен" в Париж предусещаха голямата изненада.

Опитът и силната психика на Мъри обаче охладиха надеждите на домакините. При равностойна игра в третия сет и резултат 4-4, британецът успя да осъществи мъчен пробив след два дюса, след което го затвърди и върна един сет.

Това сякаш пречупи психиката на Гаске, който буквално клекна пред мощните и премерени удари от основната линия на своя съперник, и успя да спечели едва 3 гейма в следващите два сета, в които Мъри напълно доминираше и логично стигна до пълния обрат и място във втория кръг.

Там той ще срещне Хуан Игнасио Чела от Аржентина.