3. Мъри победи Зверев в Доха

Мъри победи Зверев в Доха

Ето и подробностите

Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на турнира в Доха, Катар, след като надигра Александър Зверев със 7:6 (5), 2:6, 7:5 в мач, продължил над три часа. По този начин британецът записа четвъртия си успех в общо пет двубоя срещу този съперник.

На два пъти Мъри бе на две точки от загубата, сервирайки за оставане в мача при 4:5 в третата част. Зверев имаше предимство, но така и не успя да го материализира в пробив.

Така се стигна до 11-ия гейм, в който шотландецът достигна до брейк. Трикратният шампион от Шлема не пропусна да използва предимството си и завърши мача гейм по-късно.

В първия кръг Мъри постигна друг драматичен успех след тайбрек в третия сет срещу Лоренцо Сонего, след като преди това отрази три мачбола. Така той вече има четири победи през сезона. Първите две бяха на Откритото първенство на Австралия.

На четвъртфиналите бившият №1 ще срещне френския квалификант Александър Мюлер, който отстрани Ботик ван де Зандсхулп от Нидерландия след 6:2, 6:4.

Даниил Медведев също продължи победната си серия от Ротердам след 6:4, 6:3 над квалификанта Лиам Броуди.