3. Мъри прегази Фереро и е на финал в Queen’s Club

Мъри прегази Фереро и е на финал в Queen’s Club

Световният номер 4 Анди Мъри продължи да демонстрира страхотна форма и днес без проблем се справи с испанеца Хуан Карлос Фереро с 6-2, 6-4 на полуфиналите на тенис турнира на трева Queen’s Club. Британецът Мъри доведе до еуфория публиката на централния корт в Лондон и буквално развинти пренавития Фереро, като дори не му даде възможност за пробив за час и 12 минути игра.

Мъри започна да мачка своя съперник още от началото на първия сет и показа, че няма да се примири с нищо друго, освен победата. 2 от 3 реализирани възможности за пробив, гарнирани с 4 аса, се оказаха достатъчни за Мъри да вземе първия сет.

Фереро стоеше по-добре на корта през втората част, но въпреки това, не успя да се добере до спечелване на сета и да изравни резултата в мача. Този път Мъри реализира само една от 7-те си възможности за пробив, но той дойде при 4-4 и се оказа решаващ за крайното 6-4.

На финала Мъри ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал между американците Анди Родик и Джеймс Блейк.