3. Мъри спря ренесанса на Любичич

Мъри спря ренесанса на Любичич

Анди Мъри е първият полуфиналист на Мастърс турнира в Индиън Уелс, Калифорния. Британецът победи в много тежък мач бившето страшилище в световния тенис Иван Любичич, който изживява пълен ренесанс на този турнир, след като го надигра със 7-5, 7-6(6).

Анди Мъри е първият полуфиналист на Мастърс турнира в Индиън Уелс, Калифорния. Британецът надигра със 7-5, 7-6(6) в много тежък мач бившето страшилище в световния тенис Иван Любичич, който изживяваше пълен ренесанс на този турнир, след като преди това мина през Кей Нишикори, Марио Анчич, Жил Симон и Игор Андреев.

Мъри можеше и да загуби, но въпреки премеждията си спечели правото да играе на полуфинала.

В първия сет британецът направи два пробива в сервиса на бившия номер 4 в света, докато хърватинът имаше един на сметката си.

Във втория напрежението постепенно се покачваше, а играта вървеше гейм за гейм до 4-4, когато дойде кулминацията, след като британецът получи страхотен подарък. При възможност да пробие съперника си, Мъри трябваше да отрази изключително сложна топка от форхенд на Любичич. Британецът все пак направи това, но тя падна на сантиметри от мрежата, където хърватинът вече чакаше и нямаше начин да сгреши пред празния корт и клекналия до трибуните съперник. Не така мислеше обаче лайсменът на линията, който даде топката аут, след което последва моментално нечестно възползване от грешката на поставения под номер 4, искащ вече от съдията намесата на системата „ястребово око”. Последваха обяснения между главния съдия и Любичич, който бе много недоволен от това как бе ощетен.

Естествено, при преиграването на точката хърватинът бе пробит. Така всичко изгледаше, че ще свърши съвсем скоро. Всички обаче бяха изненадани. Любичич направи страхотен следващ гейм и успя да спечели подаването на британеца, който пък на почивката между геймовете се опита нескопосано да се извини за срамната си постъпка.

Стигна се до тайбрек, малко преди който Любичич заби като на игра сервис със 138 мили в час, с което счупи рекордите в Индиън Уелс до момента.

В решаващата част Любичич остана верен на себе си и смирено търсеше победата по всевъзможни начини. С някои от бекхендите си хърватинът спря дъха на публиката по трибуните, но въпреки това вече 30-годишният тенисист не успя да спре девет години по младия си съперник. Любичич среши фаталното 13-то разиграване в тайбрека и след това загуби.

След края на двубоя Мъри още веднъж се извини на Любичич, като му заяви, че мислел, че топката е била много вътре и затова е искал да провери дали правилно е преценил.

Иначе последната среща между двамата бе през 2007-ма, когато в Доха Любичич победи в два сета.

На полуфиналите Анди Мъри ще срещне победителя от двубоя между Федерер и Фернандо Вердаско.

Той е бивш турнирен директор на Sofia Open

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6