3. Мечтаният финал за феновете е факт: Жустин срещу Серина на Мелбърн Парк

Мечтаният финал за феновете е факт: Жустин срещу Серина на Мелбърн Парк

Енен разгроми китайката Джи Дзен с 6-1, 6-0

Белгийката Жустин Енен продължава да мачка съперничките си по пътя към 8-а титла от „Големия шлем”.

Завърналата се на корта след 20-месечно отсъствие тенисистка отвя китайката Джи Дзен и се класира за финала на „Аустрелиън Оупън”. Феновете на „Род Лейвър Арина” не видяха драматичен мач, тъй като Енен надделя с 6-1, 6-0 за едва 51 минути игра.

В началото на мача двете бяха изключително равностойни. Спечелиха подаванията си и резултатът стана 1-1. Енен успя да пробие за 2:1, но след това трябваше да спасява точки за пробив. Тя обаче показа голямата си класа и опит, като поведе с 3:1, а в последствие записа още три гейма на сметката си.

Вторият сет белгийката доминираше тотално, а китайката не знаеше как да се противопостави на прекрасна и игра.

„Бях любопитна как ще се представя. Никога не съм мислила, че ще стигна финал при завръщането си или нещо подобно”, бяха първите думи на Енен след успеха пред камерите на „Евроспорт”.

„Да, наистина това бе лесен мач за мен. Аз обаче си го направиха такъв, защото бях изключително концентрирана през цялото време”, допълни шампионката от 2004-а.

В спор за титлата бившата номер 1 в световната ранглиста ще се изправи срещу настоящата – Серина Уилямс, шампионка от миналия сезон в Мелбърн.

„Серина е номер 1. Тя защитава титлата си тук и играе много добре. С нетърпение очаквам мача, ще дам всичко от себе си и се надявам да триумфирам с трофея”, завърши Енен.

Жустин има 7 титли от „Големия шлем” и веднъж е триумфирала на „Аустрелиън Оупън” през 2004 година. Серина има 11 титли, 4 от които в Мелбърн Парк.