3. Медведев изхвърли Кирьос от Мелбърн, японец надви Мъри (ВИДЕО)

Медведев изхвърли Кирьос от Мелбърн, японец надви Мъри (ВИДЕО)

Руснакът продължава мощно напред

Световният номер 2 в мъжкия тенис Даниил Медведев, който е най-високопоставен на Australian Open при отсъствието на Новак Джокович, победи любимеца на домакините Ник Кирьос със 7:6 (1), 6:4, 4:6, 6:2 в мач, продължил 2:58 часа.

Руснакът успя да постигне цели 31 аса в мача срещу 17 на австралиеца. Той постигна и 4 пробива срещу два за Кирьос.

Първият сет се реши в тайбрек, в който Медведев бе безапелационен - 7:1. Във втория сет той имаше нужда от един пробив в десетия гейм, за да победи с 6:4. Третият сет даде надежда на местната публика, като Кириос бе по-постоянен и постигна един пробив, за да победи с 6:4. Медвед не остави съмнение в превъзходството си в последния сет - 6:2.

В третия кръг Даниил Медведед ще играе с нидерландеца Ботик ван де Зандшулп, който се наложи над французина Ришал Гаске, след като последният се отказа. Гаске взе първия сет с 6:4, но след това получи контузия на големия гръден мускул, която доведе до сериозна болка. Той загуби втория сет с 0:6, а в третия бе воден с 0:4, преди да се откаже.

Така чаканото завръщане на Анди Мъри на Откритото първенство на Австралия бе спряно още във втория кръг от японеца Таро Даниел, който е номер 120 в света. Той победи победи шотландеца с 6:4, 6:4, 6:4.34-годишният Мъри очевидно бе изморен от петсетовата си битка на старта на турнира и не успя да се противопостави на вдъхновения си съперник, който редеше уинъри от дъното на корта. Мъри пък направи 34 непредизвикани грешки. Подкрепян от публиката, шотландецът успя да стигне до 2:0 в третия сет, но Даниел веднага върна пробива и 45 минути по-късно затвори мача.

Канадецът Феликс Оже-Алиасим се наложи над испанеца Алехандро Давидович-Фокина със 7:6 (4), 6:7 (4), 7:6 (5), 7:6 (4) в мач, изигран само на тайбреци, който продължи 4:19 часа. В третия кръг той ще играе срещу британеца Даниел Евънс.