3. Медведев продължава с победите, но изгони треньора си

Медведев продължава с победите, но изгони треньора си

Руснакът надви Филип Крайнович с 3:2 сета за над три часа игра

Данийл Медведев достигна осминафиналите на Откритото първенство на Австралия, след като надделя, макар и трудно, над Филип Крайнович в пет сета – 6:3, 6:3, 4:6, 3:6, 6:0, за малко над три часа игра.

В първия ден в Мелбърн без публика след обявения петдневен локдаун в щата Виктория, руснакът поведе след два пробива в откриващия сет, за да си осигури аванс в резултата, а във втория нанесе своя удар в шестия гейм. Борбеният сърбин от другата страна мрежа обаче показа дух и се върна в мача след два пробива в третия и един в четвъртия сет, за да вкара срещата в решителна пета част.

Там обаче Медведев не даде нито един гейм на Крайнович и така номер 4 в света се класира за 1/8-финалите на надпреварата след 17-ия си последователен успех в Тура. Той приключи с 15 аса и 52 уинъра при 44 непредизвикани грешки. В следващата фаза негов съперник ще бъде американецът МакКензи Макдоналд, елиминирал в три сета Лойд Харис от Южна Африка.

Любопитна ситуация се разигра в четвъртия сет. Тогава Медведев не издържа на честите подвиквания на треньора си. "Ще ме оставиш ли да играя", троснато попита Медведев към Жил Сервара. Наставникът го послуша и напусна корта.

Сънародникът на Медведев – Андрей Рубльов, постигна чиста победа над испанския ветеран Фелисиано Лопес, за когото това бе рекордно 75-о участие в турнирите от Големия шлем. Рубльов ще играе с Каспер Рууд в спор за място на четвъртфиналите, след като норвежецът надви молдовеца Раду Албот в четири сета. Освен Медведев и Рубльов, Русия е представена на осминафиналите и от квалификанта Аслан Карацев, който утре ще играе с канадеца Феликс Оже-Алиасим.