3. Михаил Южни вдигна „Купа Кремъл”

Михаил Южни вдигна „Купа Кремъл”

Руснакът Михаил Южни спечели тенис турнира „Купа Кремъл” в Москва. Под виковете на родната публика Южни обърна играещият първи финал в „Про Тур-а” Янко Типсаревич за крайния резултат 6-7, 6-0, 6-4.

Въпреки, че играеше първи финал кариерата си Типсаревич бе непоклатим под враждебната атмосфера в първия сет. Разликата между двамата в първата част, въпреки големия брой непредизвикани грешки Типсаревич успя да вземе тайбрейка в първия сет.
След това сърбинът не бе конкурентоспособен и „пусна” противника си с 0-6. Южни на бързо проби до 3-0, което в известна степен помири Типсаревич с мисълта за трети решаващ сет. Явната липса на желание от страна на Типсаревич пролича при третия сет пойнт за Южни. Бавна топка от страна на Южни се превърна в уинър, тъй като Типсаревич изобщо не се и затича.

Опитите на сърбина бяха по-стойностни в третия сет, но резултата така и не се промени. Южни успя да пробие сервиса на съперника си в първото разиграване след продължителен дюс – гейм. След пробива Южни се насочи устремително и победата в мача. Типсаревич показа „признаци на живот” в седмия гейм, когато спаси троен брейк пойнт. В крайна сметка сърбинът се даде в деветия гейм след бърз пробив на Южни, което сложи край на надеждите му за първа титла в АТР тур-а.