3. Монфис хвърли бомбата в Париж, би Федерер на полуфинал

Монфис хвърли бомбата в Париж, би Федерер на полуфинал

Световният номер 2 Роджър Федерер (Швейцария) отпадна на полуфиналите на турнира "Мастърс" в Париж. Федерер бе надигран в драматичен мач от представителя на домакините Гаел Монфис (Франция) със 7:6 (9:7), 6:7 (1:7), 7:6 (7:4) след 2:41 часа игра.

На финала утре Монфис ще играе с номер 4 Робин Сьодерлинг (Швеция), който в другия полуфинал се наложи над Микаел Лодра (Франция) с 6:7 (0:7), 7:5, 7:6 (8:6). Федерер, носител на 16 титли от турнирите от Големия Шлем, пропиля пет точки за спечелване на мача в 12-ия гейм на третия сет, в който водеше с 4:2.

Швейцарецът направи 18 аса, срещу 15 за Монфис и продължава да няма победа в кариерата си на турнира в Париж. Поставеният под номер 4 в основната схема Робин Сьодерлинг (Швеция) победи Микаел Лодра (Франция) с 6:7 (0:7), 7:5, 7:6 (8:6) и се класира за пръв път в кариерата си на финал на турнир от сериите "Мастърс".

Срещата продължи 2:49 часа. Шведът спаси два мачбола и оцеля при 6:6 в тайбрека на третия решителен сет с 19-ия си ас в срещата, която се игра пред 14 000 зрители. Двамата записаха 43 аса, като Лодра води с 24. Сьодерлинг е първият швед за последните 9 години, който играе на полуфинал на турнира в Париж.

Последният тенисист на Швеция, който бе на финал тук е Йонас Бьоркман през 1997-ма година, а Томас Енквист е последният шведски победител година по-рано. Победата бе номер 55 за сезона за Робин Сьодерлинг, който има и 20 загуби. За последно той спечели титла в Ротердам преди девет месеца.