3. Монфис на полуфинал в Париж след измъчен обрат над Чилич

Монфис на полуфинал в Париж след измъчен обрат над Чилич

Французинът чака победителя от срещата Дел Потро - Щепанек

Френският тенисист Гаел Монфис се класира за полуфиналите на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Париж, след като надигра трудно хърватина Марин Чилич с 2:1 сета 3-6, 6-4, 6-4 за 2 часа и 22 минути. Въпреки че игра пред родна публика, Монфис трябваше доста да се потруди, за да стигне до победата. Хърватинът Чилич изигра отличен двубой и успя да спечели първия сет, но след това допусна обрат, който бе продиктуван от сърцатата и напориста игра на Монфис.

Първият сет вървеше гейм за гейм и двамата вземаха своите подавания до резултат 4-3 в полза на Чилич. Тогава хърватинът проби сервиса на своя съперник и поведе с 5-3, след което взе подаването си и затвори сета за 6-3.

Вторият сет започна с пробив за Монфис, който впоследствие взе подаването си и поведе с 2-0. В оставащите геймове двамата не успяха да достигнат до нов пробив и преднината на французина се запази до 6-4.

Третият сет тръгна равностойно до 2-2. Тогава обаче Монфис отново успя да достигне до пробив за 3-2 и впоследствие взе подаването си за 4-2. При 5-3 в своя полза, сервис на Чилич и резултат 30-40, Монфис имаше мачбол, но хърватинът рискува с излизане на мрежата и успя да изравни, след което спечели гейма. При подаването си обаче французинът бе безпогрешен и така затвори мача с 6-4 в третия сет.

Така след тази победа Монфис достигна до полуфиналите в родния Париж. Там той ще чака победителя от срещата Хуан Мартин Дел Потро и Радек Щепанек.