3. Монфис показа магията си в "Арена Армеец" и отстрани Троицки

Монфис показа магията си в "Арена Армеец" и отстрани Троицки

Французинът победи с 6:3; 6:4 и записа пети успех от пет мача срещу сърбина

Един от фаворитите на Sofia Open 2019 Гаел Монфис започна с победа своето участие в "Арена Армеец". В мач от първия кръг седмият поставен в схемата победи с 6:3, 6:4 участващия с уайлд кард финалист от първото издание на турнира Виктор Троицки.

№33 в света се завърна у нас след демонстративния мач, който изигра в същата зала с Григор Димитров преди 4 години, и отново демонстрира атрактивната си игра, с която на няколко пъти вдигна публиката на крака.

Французинът бе стабилен в хода на мача, отрази и четирите брейкбола пред съперника, а в същото време постигна по един пробив в двата сета. Троицки опита да се противопостави, но във важните моменти настоящата разлика от над 150 места в световната ранглиста си личеше и Монфис бе този, който взимаше верните решения.

Така атрактивният французин записа пета победа от пет мача със сърбина, а най-доволният човек в залата бе неговата половинка, световната №7 при дамите Елина Свитолина, която съпровожда приятеля си в София. Във втори кръг Монфис очаква победителя от мача между друг сърбин в лицето на Ласло Джере и Михаил Кукушкин, който ще се играе в сряда.

В първия сет на днешния двубой геймовете вървяха доста бързо като леко изключение направиха четвъртия и петия. Монфис се възползва от първия си шанс за пробив и поведе с 3:1, а Троицки имаше шанс за рибрейк, но седмият в схемата не му позволи да стигне до такъв.

Във втория сет ключов се оказа седмият гейм, в който Монфис отново използва перфектно шанса си за пробив, за да поведе с 4:3. По подобие на първия сет, и в този Троицки имаше своите шансове моментално да възстанови равенството. Този път дори брейкболите бяха два последователни, но в тези моменти французинът бе великолепен.

При 5:4 Монфис сервираше за спечелване на мача, а Троицки отново достигна до брейкбол, но и тук по-високо ранкираният използва добре сервиса си, за да успее бързо да преодолее ситуацията. Така след само 59 минути игра Монфис стигна до първия си успех на българска земя.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист