3. Монфис се справи с палача на Федерер и се изправя срещу хърватското чудо Чилич

Монфис се справи с палача на Федерер и се изправя срещу хърватското чудо Чилич

Хърватинът Марин Чилич и местният любимец Гаел Монфис ще се изправят един срещу друг на четвъртфиналите на тенис турнира от сериите „Мастърс” в Париж.

Номер 12 в схемата Чилич се справи в много оспорван мач с испанеца Фернандо Вердаско, седми поставен. Двубоят между двамата продължи близо 2 часа като 21-годишният хърватин спечели мача с 3-6, 6-3, 6-4.

През първия сет Вердаско показа по-добра игра и поведе в резултата след 6-3. Чилич изравни за 1:1 след 6-3 във втория, а в третия успя да надделее с 6-4, като реализира 4-ия си мачбол.

Чилич реализира още два пробива срещу един за Вердаско.

Номер 15 в схемата Монфис пък победи във френски сблъсък Жулиен Бенето, който вчера шокира света, отстранявайки световния номер 1 Роджър Федерер.

За 1:23:30 часа взе мача с 6-4, 6-3 като записа 16 аса, реализира 2 пробива и не допусна грешка в собственото си подаване.