3. Мугуруса прегази Сам Стосър

Мугуруса прегази Сам Стосър

Испанката без загубен сет до момента

Поставената под №3 на “Ролан Гарос” Гарбине Мугуруса се класира за 1/8-финалите в надпреварата.

Шампионката от 2016 година премина като ураган през финалистката от 2010 Саманта Стоусър, побеждавайки с 6:0, 6:2.

В първия сет в нито един гейм не се стигна дори до 40:40, а във втория 34-годишната ветеранка от Австралия бе една идея по-равностойна, но силите й стигнаха едва за 2 гейма. Мугуруса поведе с 2:0, бившата шампионка на US Open, изравни за 2:2, но последните 4 гейма в двубоя бяха спечелени от 24-годишната испанка.

Тя сложи точка на спора с ас и само за 62 минути се справи със съпротивата на заемащата в момента 90-о място в ранглистата на WTA австралийка.

В следващата фаза Мугуруса, която няма загубен сет в първите си три мача, ще играе с украинката Леся Цуренко. 29-годишната Цуренко надделя с 6:2, 6:4 над №19 в схемата Магдалена Рибарикова (Словакия).

Мугуруса и Цуренко имат по една победа и едно поражение в преките двубои помежду си досега.

Революция на „Уимбълдън“

Следващото издание ще бъде без съдии по линиите

Кузманов с летящ старт в Италия

Янаки Милев отпадна, Пьотр Нестеров с перфектен успех

ОБЗОР: Синер, Медведев и Алкарас на четвъртфинал в Шанхай (ВИДЕО)

Григор Димитров и Зверев отпаднаха

Глушкова се класира за втория кръг на турнир по тенис в Гърция

Тя победи с категоричното 6:0; 6:0 Мелис Расим

Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай (ВИДЕО)

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а

Гоф не остави шансове на Виктория Томова (ВИДЕО)

Американката победи нашата тенисистка с 1:6; 2:6 в Ухан