3. Надал на осминафинал след мъка срещу Пецшнер – 3:2

Надал на осминафинал след мъка срещу Пецшнер – 3:2

Двубоят продължи 3:35 минути, а в следващия кръг Рафа излиза срещу Пол-Анри Матийо от Франция

Световният номер 1 в мъжкия тенис и поставен под номер 2 в основната схема Рафаел Надал, се класира за осминафиналите на турнира от Големия шлем „Уимбълдън”, след като победи в изключително оспорван мач представителя на Германия Филип Пецшнер с 3:2 сета (6-4, 4-6, 6-7(5), 6-2, 6-3) за 3 часа и 35 минути. Така, на осминафинала, испанецът ще се изправи срещу французина Пол-Анри Матийо, който се справи с холандеца Тимо Де Бакер с 3:1 сета.

Двубоят започна страхотно за Матадора от Майорка, който съумя да пробие още първото подаване на Мелцер, след което затвърди брейка и поведе с 2-0 гейма. До края на сета двамата не се пробиха повече и така испанецът спечели първата част с 6-4 гейма. Вторият сет също бе много равностоен, като в много от геймовете двамата стигаха до възможности за пробив. Такъв обаче не бе осъществен до 5-4 в полза на Пецшнер, когато той взе подаването на Надал и изравни сетовете – 1:1.

Третата част също предложи на зрителите на централния корт неописуеми емоции, а в нея нито един от двамата не успя да осъществи пробив. Така нещата трябваше да се решат в тайбрек, в който нервите на германеца изненадващо се оказаха по-здрави от тези на световния номер 1. Пецшнер успя да спечели тайбрека със 7-5 точки, с което поведе и с 2:1 сета.

Този студен душ се отрази положително на Надал, който започна много амбицирано четвъртата част на срещата. При 2-1 гейма в своя полза, испанецът проби, след което затвърди брейка и набързо дръпна с 4-1. Рафа удържа аванса си до 5-2, когато Пецшнер отново не удържа подаването си и капитулира в четвъртия сет – 2-6 гейма.

В последната пета част Надал продължи да доминира на корта, въпреки че личеше лека умора в действията му. Двамата се движеха рамо до рамо до 4-3 в полза на испанеца, когато той отново вдигна оборотите и проби сервиса на Пецшнер. В последния гейм немецът изглеждаше обезверен, а Рафа не допусна изненади, взимайки подаването си на 0, с което затвори петия сет при 6-3 в своя полза.

Така Надал победи Пецшнер с 3:2 сета в много оспорван и напрегнат мач и се класира за осминафиналите на надпреварата, където ще срещне французина Пол-Анри Матийо.

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP