3. Надал с победа №400 на клей

Надал с победа №400 на клей

Матадора върза "геврек" на Гофен, ще спори за 11 титла в Барселона

Рафаел Надал записа победа номер 400 на клей и удължи серията си от спечелени сетове на 44. Матадора имаше затруднения само в първия сет срещу Давид Гофен и спечели с 6:4, 6:0.

Така световният номер 1 се класира за финала в Барселона, където ще се опита да вдигне 11-а титла от надпреварата в двубой срещу младия Стефанос Циципас.

Началото за мача бе много обещаващо за Гофен, който започна с пробив, след което успя да затвърди. След това обаче испанецът вдигна сериозно темпото и изравни за 2:2.

Четвъртият поставен даде сериозен отпор на Рафа. Белгиецът издържа до 4:4, но последваха два поредни гейма на сметката на Надал – 6:4.

Матадора откри втория сет с подаване на 0, след което поведе с 40-15 на подавето на Гофен. Давид успя да се добере до дюс, но не и да измъкне сервис гейма си. В следващите минути съпротивата му бе пречупена и до 5:0 взе само три точки.

Последва гейм, в който двамата вървяха точка за точка и в който Давид Гофен спаси два брейкбола и в същото време пропусна три да го спечели. При поредният дюс обаче Рафа изпълни добра къса и си издейства трети мачбол. Непредизвикана грешка на съперникът му сложи край на сблъсъка и го изпрати на финал!

Денчева приключи в Италия

Росица Денчева отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула

Стаматова отпадна на турнир в Тунис

Юлия Стаматова отпадна от турнира по тенис на твърда настилка в Монастир

Добра новина за феновете на тениса у нас!

Силни турнири през 2025 година, благодарение на ново партньорство

Денислава Глушкова е на четвъртфинал в Гърция

Българката Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Ираклион

Федерер със силни думи за Надал

Роджър Федерер благодари на Рафаел Надал за страхотните мачове, които двамата изиграха

Роналдо за Надал: За мен беше чест да видя кариерата ти и да те нарека приятел