3. Надал се класира за следващия кръг на турнира в Мадрид

Надал се класира за следващия кръг на турнира в Мадрид

Номер 3 в световния мъжки тенис победи Джон Иснър (САЩ) със 7-5, 6-4

Рафаел Надал продължава да изглежда непобедим на клей след като победи Джон Иснър (САЩ) в третия кръг на „Мастърс” турнира в Мадрид. Номер 3 в световния мъжки тенис трябваше да покаже най-доброто, на което е способен в първия сет, за да стигне до крайния успех в мача след 7-5, 6-4.

Статистиката показва, че испанецът е спечели всичките си 12 мача на клей през този сезон, като е загубил само един сет. Тази статистика поставя Надал в отлична позиция за спечелването на три последователни „Мастърс” турнира с този в Мадрид.

Първият сет бе доста равностоен, като чак в 11-тия гейм испанеца успя да пробие своя съперник. Това е много важно, защото главното оръжие на американеца е именно неговия сервис, но срещу Надал Иснър показа голямо разнообразие в играта си от основната линия.

В началото на втория сет Надал отново проби Иснър, с което сложи край на надеждите на американеца да запише победа на клей срещу тенисист от топ 10. Тонусът на американеца падна и логично Надал стига до победата във втория сет и мача без сериозни усилия.

В следващия кръг Надал ще спори с Гаел Монфилс, който победи Гилермо Гарсия Лопес със 7-6, 6-4 в друг мач от третия кръг на турнира.