3. Надал се класира за третия кръг на "Роджърс Къп" след само 36 минути игра

Надал се класира за третия кръг на "Роджърс Къп" след само 36 минути игра

Испанската тенис звезда Рафаел Надал изигра тази нощ първия си сингъл от 31-и май, когато загуби от Робин Сьодерлинг на "Ролан Гарос". Рафа успя да премине в третия кръг на "Роджърс Къп" в Монреал, след като съперникът му Давид Ферер се отказа, при 4:3 в полза на Надал, заради болки в коляното.

Испанската тенис звезда Рафаел Надал изигра тази нощ първия си сингъл от 31-и май, когато загуби от Робин Сьодерлинг на "Ролан Гарос". Рафа успя да премине в третия кръг на "Роджърс Къп" в Монреал, след като съперникът му Давид Ферер се отказа, при 4:3 в полза на Надал, заради болки в коляното, а двубоят продължи едва 36 минути.

Интересното в случая е, че Надал имаше големи проблеми с коленете и именно поради тази причина бе извън корта два месеца, като пропусна и най-престижния тенис турнир - "Уимбълдън", който бе спечелен от неговия най-голям конкурент Роджър Федерер, който го и изместо от лидерската позиция на световната ранглиста.

В този двубой определено си пролича, че Надал е далеч от най-добрата си форма, въпреки че испанецът започна с пробив още в първия гейм. След това последва последва трудно спечелен сервис гейм от страна на Рафа, който успя да затвърди пробива.

При второто подаване на осмия брейкпоинт за Ферер резултатът вече бе изравнен - 2-2. Ферер определено бе много активен в този мач. Той пласираше максимално дълбоко ударите си от основната линия, като по този начин се опитваше да разкарва Надал по цялата дължина на корта.

Все пак Давид допусна пробив в 7-ия гейм и обяви, че не може да продължи мача, което на практика изпрати Надал в 3-ия кръг, където противник ще му бъде немецът Филип Петшнер, който победи Томи Робредо със 7-6(3), 7-6(4).