3. Надал се размина с 1/2-финал срещу Гришо (ВИДЕО)

Надал се размина с 1/2-финал срещу Гришо (ВИДЕО)

Джордън Томпсън ще е съперникът на българина в Бризбън

Джордан Томпсън, а на Рафаел Надал ще бъде съперник на Григор Димитров на полуфиналите в Бризбън. Австралиецът спечели изключително изтощителен дуел с Матадора за цели 3 часа и 30 минути - 5:7, 7:6(6), 6:3.

Томпсън първи спечели предимство в първия сет, но допусна светкавичен рибрейк, а след това трябваше да спасява цели три мачбола в тайбрека на втората част. В крайна сметка обаче той успя да затвори мача, след като първоначално поведе с 4-1 след пробив. Именно преди началото на шестия гейм пък Надал получи помощ от физиотерапевт на корта, но не можа да осъществи обрат.

Томпсън ще се изкачи поне до 47-мо място в световната ранглиста с успешния си рейд пред собствена публика в Бризбън. За Надал седмицата също не беше с отрицателен характер, защото натрупа игрова практика, а и скочи с цели 221 места до 451-вото.Томпсън има победа над Димитров от 2019-а в Маями, а иначе през 2022-ра Гришо спечели срещата им в Индиън Уелс. Утрешният им двубой започва в 12:30 часа българско време.

ОБЗОР: Само Алкарас бие за Европа на "Лейвър Къп"(ВИДЕО)